Začínáme s Fondmarket.cz

Moje portfolio

Vítejte na našich nově zrekonstruovaných stránkách věnovaných především investorům-amatérům a investicím od A do Z. Při jejich tvorbě jsme využili zkušeností z již více jak šesti let provozu. více...
Manželé Hilarovi jsou spolu již přes dvacet let, dle rad našich soutěžících pravidelně investují nejen na své stáří, ale i na zabezpečení studia svých dětí. Nenadálé dědictví jim umožnilo investiční portfolio dále diverzifikovat. Petr Hilar se v kariérním postupu dostal na zajímavé manažerské místo a kvartální odměny za úspěch jsou tak jen dalším přilepšením příjmu a urychlením cesty k finanční nezávislosti.

Petr je touží investovat dynamicky až agresivně, rád by si s nimi I trochu zaspekuloval na atraktivních trzích.

Jaké bude naše další doporučení pro tento pár?

Manželé už dlouhodobě alokují prostředky podle svého finančního plánu a tyto kvartální prémie jsou jaksi navíc. Mohou splnění finančních cílů urychlit a tak je možné investovat dynamičtěji. Petr by měl mít ovšem na paměti, že spekulativně investovat ať zkusí maximálně do deseti procent svého finančního majetku, aby tak své portfolio zajímavě okořenil, ale neudělal z něj ruletu či sázkovou kancelář.

Manželé si nakonec vybrali kombinaci investic do indexových certifikátů a podílových fondů zaměřených na aktuálně zajímavě oceněné rozvíjející se trhy s vysokým potenciálem růstu. Petr pak poprosil Pět statečných o vypracování nabídky pro další diverzifikaci rodinného portfolia.

Pro praktickou realizaci jsme opět připravili vzorek šesti konkrétních produktů, které by měly Petrovi pomoci v rozhodování a které jsou pro jeho investiční cíl vhodné. Možností je ale samozřejmě daleko vice. Pro “Pět statečných” je tato šestice produktů výchozí pro šestou etapu jejich soutěžení.

Nabídnuté produkty

Mezi produkty najdeme tentokráte šest podílových fondů navázaných na šest regionů s významným investičním potenciálem.

WIOF Adriatic Balkan Opportunities – Tento fond investuje do akcií a cenných papírů společností, které mají své sídlo převážně ve Slovinsku a Chorvatsku. Malé množství v současné době je to maximálně 10 % celkových čistých aktiv fondu může být investováno i do cenných papírů příbuzných akciím společností, jejichž sídlo se nachází v ostatních zemích Adriatického regionu (Bosně a Hercegovině, Makedonii, Srbsku a Černé hoře, Rumunsku a Bulharsku). Vzhledem k tomu, že se tyto nové trhy stávají mezinárodně uznávanější, lze pro tyto trhy alokovat vyšší procento, které odráží jejich důležitost z hlediska kapitalizace trhu. Fond může též investovat do společností registrovaných na jiných trzích zemí OECD, které mají své obchodní zájmy zejména v zemích Adriatického regionu. Do akcií a cenných papírů příbuzných akciím bude investováno minimálně 75 % čistých aktiv Fondu. Až 25 % čistých aktiv Fondu může být investováno do dluhopisů a instrumentů peněžního trhu.

Parvest India – Cílem tohoto fondu je dosažení kapitálového růstu ve střednědobém horizontu investováním nejméně 75% aktiv fondu do akcií nebo akciím podobných nástrojů podniků, jenž mají sídlo na území Indie, nebo zde uskutečňují převážnou část své obchodní činnosti.ESPA Stock Istanbul– akciový fond zaměřený na turecké akcie.

ABN AMRO China Equity – Cílem fondu je dlouhodobé kapitálové zhodnocení prostřednictvím investic do převoditelných cenných papírů vztahujících se k majetkové účasti ve společnostech, které sídlí v Čínské lidové republice (ČLR), Hongkongu, Taj-wanu (dále jen Velký čínský region); nebo společnostech, které nesídlí ve Velkém čínském regionu, ale čerpají značnou část svých příjmů a zisku z Velkého čínského regionu. Fond usiluje o profitování z rychle se rozvíjející ekonomiky v této oblasti. Běžné investice budou směřovat do Hongkongu a na Taj-wan, stejně tak jako do akcií čínských společností, které jsou kótovány mimo ČLR. Až se zlepší likvidita, můžeme očekávat postupný přesun směrem k akciím kótovaným v ČLR. Investice fondu jsou rozděleny do různých průmyslových odvětví. Při výběru společností pro vložení investice se běžně hodnotí finanční síla společnosti, konkurenceschopnost, ziskovost, perspektiva růstu a kvalita managementu.Templeton Thailand – akciový fond zaměřený na thajské akcie.

WIOF Central Asia Opportunities – Investice do diverzifikovaného portfolia akciových cenných papírů a cenných papírůpříbuzných akciím umístěných v regionu Střední Asie (Arménie, Ázerbajdžán, Gruzie,Kazachstán, Kyrgystán, Uzbekistán, Tádžikistán, Turkmenistán) nebo tam vystavenýchrůstu.

Článek byl publikován i v magazínu Osobní finance, viz. http://www.fondmarket.cz/napsali-o-nas/

Diskuze

V diskuzi nejsou žádné příspěvky.
Zobrazit vše Přidat příspěvek

Naše akce

OK Index 
Hledáte predikce budoucích hodnot makroekonomických ukazatelů jako jsou HDP, nezaměstnanost, inflace, reálné mzdy, úroková sazba vyhlašovaná ČNB či kurzy měn

Zajímá Vás, jak se bude vyvíjet ekonomická situace? Hledáte co nejpřesnější predikce budoucích hodnot makroekonomických ukazatelů jako jsou HDP, nezaměstnanost, inflace, reálné mzdy, úroková sazba vyhlašovaná ČNB či kurzy měn?

Spolupracujte s námi! 
Lákají Vás burzovní spekulace? Sledujete dění kolem cenných papírů? Zajímáte se o problematiku investičního poradenství? Staňte se dělníkem Fondmarketu!

Lákají Vás burzovní spekulace? Sledujete dění kolem cenných papírů? Zajímáte se o problematiku investičního poradenství? Staňte se dělníkem Fondmarketu!

Pište pro Fondmarket! 
Fondmarket hledá aktivní autory, kteří podpoří svými články další rozvoj vašeho webu. Pisálkové a pisálkyně, vemte svá břitká pera do rukou a napište něco pro ostatní!

Fondmarket hledá aktivní autory, kteří podpoří svými články další rozvoj vašeho webu. Pisálkové a pisálkyně, vemte svá břitká pera do rukou a napište něco pro ostatní!