Začínáme s Fondmarket.cz

Moje portfolio

Vítejte na našich nově zrekonstruovaných stránkách věnovaných především investorům-amatérům a investicím od A do Z. Při jejich tvorbě jsme využili zkušeností z již více jak šesti let provozu. více...
Konzervativní portfolio – referenční měna CZK

Konzervativní investiční portfolio je vytvořeno pro investory, kteří preferují budoucí hodnotu výnosů, neradi podstupují riziko a nemají čas sledovat své investice. Těžištěm takového portfolia jsou dluhopisové fondy a peněžní fondy a jen s nepatrnou částí participuje investor na vývoji evropských akciových trhů. Takové portfolio je vhodné pro investrory s investičním horizontem do 3 let. Očekávané zhodnocení 4 - 6 % p.a., investor je toleruje pokles hodnoty portfolia okolo 10%.

Vyvážené portfolio – referenční měna CZK

Vyvážené investiční portfolio je určeno investorům, kteří hledají možnost vyšších výnosů, ale jsou ochotni podstoupit jen omezené riziko. Investice v takovém portfoliu je rozložena mezi fondy peněžního trhu, dluhopisové i akciové fondy, s převahou dluhopisových fondů. Takové portfolio je vhodné pro střednědobé investrory, tzn. že investiční horizont by se měl pohybovat mezi 3 - 5 lety. Očekávané zhodnocení 6 - 8 % p.a., investor je schopen tolerovat pokles hodnoty portfolia okolo 20%.

Dynamické portfolio – referenční měna CZK

Dynamické investiční portfolio je určeno investorům, jejichž prioritou je maximalizace výnosu, a to i za cenu vyššího rizika. Tomuto cíli se podřizuje i dlouhodobý investiční horizont, který obvykle bývá doporučen na 5 i více let, což snižuje i míru rizika. Investice je pak umístěna mezi fondy peněžního trhu, dluhopisové fondy a největší část investovaných prostředků je investována do akciových fondů. Očekávané zhodnocení 6 - 10 % p.a., investor musí být ochoten tolerovat pokles hodnoty portfolia i v řádu 30%.


 

Více připravujeme v sekci Životní situace alias Pět statečných!

Jestliže nás chcete kontaktovat, můžete nás využít níže uvedeného formuláře!

Kontaktní formulář

Prostřednictvím tohoto formuláře nás můžete kontaktovat. Rádi odpovíme.

Položky označené je nutné vyplnit.

Jméno:
Příjmení:
Adresa:
E-mail:
Zpráva:

Naše akce

OK Index 
Hledáte predikce budoucích hodnot makroekonomických ukazatelů jako jsou HDP, nezaměstnanost, inflace, reálné mzdy, úroková sazba vyhlašovaná ČNB či kurzy měn

Zajímá Vás, jak se bude vyvíjet ekonomická situace? Hledáte co nejpřesnější predikce budoucích hodnot makroekonomických ukazatelů jako jsou HDP, nezaměstnanost, inflace, reálné mzdy, úroková sazba vyhlašovaná ČNB či kurzy měn?

Spolupracujte s námi! 
Lákají Vás burzovní spekulace? Sledujete dění kolem cenných papírů? Zajímáte se o problematiku investičního poradenství? Staňte se dělníkem Fondmarketu!

Lákají Vás burzovní spekulace? Sledujete dění kolem cenných papírů? Zajímáte se o problematiku investičního poradenství? Staňte se dělníkem Fondmarketu!

Pište pro Fondmarket! 
Fondmarket hledá aktivní autory, kteří podpoří svými články další rozvoj vašeho webu. Pisálkové a pisálkyně, vemte svá břitká pera do rukou a napište něco pro ostatní!

Fondmarket hledá aktivní autory, kteří podpoří svými články další rozvoj vašeho webu. Pisálkové a pisálkyně, vemte svá břitká pera do rukou a napište něco pro ostatní!