Začínáme s Fondmarket.cz

Moje portfolio

Vítejte na našich nově zrekonstruovaných stránkách věnovaných především investorům-amatérům a investicím od A do Z. Při jejich tvorbě jsme využili zkušeností z již více jak šesti let provozu. více...
Učíme se z vlastních chyb a svět si interpretujeme ve světle vlastních zkušeností.

Podtitul: Psychologie úspěšného investování
Autor: Tony Plummer
Vazba: pevná vazba
Formát knihy: 167 mm x 225 mm
Počet stran: 392 stran černobílých
Datum vydání: červen 2008
ISBN: 978-80-251-1592-3, EAN: 978-80-251-1592-3

Cena: 799 Kč; 1089 Sk

 

Zjištění, že lidé nejednají vždy racionálně a nerozhodují se vždy nezávisle jeden na druhém, znamenalo významný posun ve vnímání finančních trhů. Psychologie davu má velký vliv. Ekonom, který dnes dělá svá rozhodnutí na základě „racionálních očekávání“, nejen vidí lidské bytosti zkresleně, ale hlavně je tato jeho představa mylná. V dobrém i ve zlém jsou lidské bytosti doslova naprogramovány k tomu, aby koexistovaly, spolupracovaly a přizpůsobovaly se navzájem.

Tento fakt je důležitý pro pochopení finančního a ekonomického chování. Jakmile se lidé začnou shlukovat do skupin, chování v rámci skupiny přestává být nahodilé. A proto nemá chování cen na finančních trzích nahodilý rozměr, bez ohledu na to, co říkají někteří statistici. Jinými slovy, dav se neliší od jiných částí přírody a jako takový je naprosto předvídatelný. Kniha Prognóza finančních trhů vám v tomto pomůže rozšířit obzory.

Více na Computer Press, a. s.

Diskuze

V diskuzi nejsou žádné příspěvky.
Zobrazit vše Přidat příspěvek