Začínáme s Fondmarket.cz

Moje portfolio

Vítejte na našich nově zrekonstruovaných stránkách věnovaných především investorům-amatérům a investicím od A do Z. Při jejich tvorbě jsme využili zkušeností z již více jak šesti let provozu. více...

Zvolte počáteční písmeno pojmu

# A B C D E F G H CH I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Vyhledávání:

Věděli jste co znamená?

Technická analýza

Analýza, která je postavena na publikovaných tržních datech. Za tato data jsou považovány tržní ceny jednotlivých akcií, indexy, objemy obchodů a jiné technické indikátory. Hlavním cílem technické analýzy je dobrý odhad budoucího vývoje kurzů, trendů a cen, umožňující dosažení zisku.

Trading

Rychlé spekulativní prodávání a nakupování finančních instrumentů s cílem profitovat na jejich kursových změnách.

Tranše (tranche)

Je jednotka investice. Je-li např. poskytnuta investice ve výši 1 milion USD ve čtyřech stejných tranších, tak je velikost tranše 250 000 USD.

tržní cena - tvorba

Základem pro stanovení aukční ceny na BCPP je teoretická cena, při které je dosaženo největšího možného počtu prodaných a koupených cenných papírů. Bližší informace a výpočet najdete v Burzovních pravidlech - Pravidla pro automatické obchody."

Tržní kapitalizace

Tržní kapitalizace neboli tržní hodnota akciové společnosti je součin celkového počtu akcií a jejich aktuální tržní ceny. Alternativou je tzv. volná tržní kapitalizace, která bere v úvahu jen tu část akcií, která není v držení strategických investorů (free float)."

Přidejte nový termín

Jméno:
E-mail:
Termín
Popis: