Začínáme s Fondmarket.cz

Moje portfolio

Vítejte na našich nově zrekonstruovaných stránkách věnovaných především investorům-amatérům a investicím od A do Z. Při jejich tvorbě jsme využili zkušeností z již více jak šesti let provozu. více...
..., kteří se bezhlavě ženou za lákavými výnosy a ve vidině mamonu ztratí pevnou půdu pod nohama!

 

 

Ptejte se vždycky na rizika spojená s investováním do daného produktu, na jeho podstatu a regulaci. Nevěřte lákavým slibům vysokých výnosů.

 
 

 

Deset mezníků, které otřásly světem českých střádalů:

1.Legendární stratég kupónové privatizace a šéf tehdejšího Centra kuponové privatizace pan Jaroslav Lizner byl souzen ve spojitosti s akciemi:
a) Masozávodu Krahulčí
b) Mlékárny Klatovy
c) Masokombinátu Martinov

2. První vlna kuponové privatizace, tzv. československá, byla jízda na:
a) Pět kol
b) Tři kola
c) Sedm kol

3. Druhá vlna kuponové privatizace, tzv.česká, probíhala v šesti kolech a to v období:
a) březen – prosinec 1994
b) únor – listopad 1993
c) leden – červen 1995

4. Další legenda 90.století, Viktor Kožený, se narodil v roce 1963
a) v Československu
b) v Německu
c) v Sovětském svazu

5. Neoficiální třetí vlnu kuponové privatizace s dojemným podtitulem „Drobní akcionáři plačte“ rozpoutala
a) skupina Motoinvest
b) Harvardská burzovní společnost
c) H-Systém Petra Smetky

6. Karel Takáč patří mezi další legendy českých tunelářů. Jeho náchodská firma slibovala několik let za nepochopitelného mlčení dozorových orgánů až 14 %ní zhodnocení vkladů a jmenovala se:
a) FlyNáchod
b) KTP Quantum
c) KTPro všechny stejně kulové s.r.o.

7. Kdo přežil tento prvotní nájezd, jistě našetřil nějaké drobné, protože na konci 90.let se naskytla výhodná investice do projektu Helvag. Kdeže se měly bezpečně zhodnocovat penízky
a) v jihoafrických diamantových dolech
b) v amerických vládních dluhopisech
c) ve švýcarských nemovitostech

8. A jsme na začátku nového tisíciletí. Růst akcií se změnil v prudký pád, který odnášejí první makléřské společnosti i u nás. Pánové Tejkal a Papoušek, další v pomyslné frontě legend, mj. i bývalí spolumajitelé www.penize.cz, tak pohřbívají svůj projekt obchodníka s názvem
a) Money Investors
b) Private Investors
c) Happy Investors

9. Kampeličky, toť pomník především našich moudrých poslanců. Za až neuvěřitelnou naivitu našich spoluobčanů jsme zaplatili všichni. Víte, jakou částku?
a) Přes 50 miliard korun
b) Necelou 1 miliardu korun
c) Necelých 10 miliard korun

10. Nakonec jsme si nechali podílový fond. Je to trochu jiný typ průšvihu než ty předchozí, ale znamenal na počátku rozvoje segmentu kolektivních investic vážnou trhlinu v důvěru lidí v tento typ investice. Synonymem pro prudký pokles akciového trhu na jaře roku 2000 je v českých podmínkách bezpochyby fond:
a) ING český akciový
b) Sporotrend
c) Pioneer Trust

Správné odpovědi na konci článku.
Za každou správnou odpověď bude připočten jeden bod.

Vyhodnocení:

0-3 body: Výborně, Vaši víru v čistotu podnikatelských záměrů je vám možno jen závidět. Jako kdybyste ani nevyrůstal v naší krásné zemi. Vaše bezelstnost a naivita je zřejmě přímo ukázková a svádí k tomu, abyste se napoprvé spálil. Nenechejte se proto zlákat k účasti na zázračných seminářích se sliby garantovaných nadpozemských výnosů, ale zůstaňte nohama pevně na zemi, se zadní částí těla pevně připoutanou k židli u svého počítače a pozorně si přečtěte zde trochu teorie o investování a rizicích s ním spojeným.

4-7: Zlatá střední cesta, blahopřejeme Vám k Vašim znalostem. Jste pro nás ideálním klientem, poučil jste se již při prvním průšvihu a tak Vám zůstali i nějaké prostředky pro investování naším prostřednictvím. Přejeme Vám proto hodně zdaru a začněte třeba zde v sekci Poradenství.

8-10: Tak k tomuto výsledku Vám musela dopomoci buď náhoda nebo takové kvantum zkušeností, které hraničí až s hazardérstvím. Jste nepoučitelní a je s podivem, že Vám po těch všech strastech zůstaly ještě nějaké prostředky k investování. Budiž Vám útěchou, že jste narazili na web, kde máte šanci své prostředky konečně zhodnotit, protože vztah pojmů výnosu a rizika jste si na své kůži již zkusil mnohokrát.

Pozn. Tento test berte pouze jako příjemné zpestření, nikoli jako investiční dotazník či další náležitosti potřebné k jednání s klientem dle zákona o podnikání na kapitálovém trhu a prováděcích předpisů.

Správné odpovědi: 1b 2a 3a 4c 5a 6b 7c 8b 9c 10c

Jestliže nás chcete kontaktovat, můžete nás využít níže uvedeného formuláře!

Kontaktní formulář

Prostřednictvím tohoto formuláře nás můžete kontaktovat. Rádi odpovíme.

Položky označené je nutné vyplnit.

Jméno:
Příjmení:
Adresa:
E-mail:
Zpráva:

Naše akce

OK Index 
Hledáte predikce budoucích hodnot makroekonomických ukazatelů jako jsou HDP, nezaměstnanost, inflace, reálné mzdy, úroková sazba vyhlašovaná ČNB či kurzy měn

Zajímá Vás, jak se bude vyvíjet ekonomická situace? Hledáte co nejpřesnější predikce budoucích hodnot makroekonomických ukazatelů jako jsou HDP, nezaměstnanost, inflace, reálné mzdy, úroková sazba vyhlašovaná ČNB či kurzy měn?

Spolupracujte s námi! 
Lákají Vás burzovní spekulace? Sledujete dění kolem cenných papírů? Zajímáte se o problematiku investičního poradenství? Staňte se dělníkem Fondmarketu!

Lákají Vás burzovní spekulace? Sledujete dění kolem cenných papírů? Zajímáte se o problematiku investičního poradenství? Staňte se dělníkem Fondmarketu!

Pište pro Fondmarket! 
Fondmarket hledá aktivní autory, kteří podpoří svými články další rozvoj vašeho webu. Pisálkové a pisálkyně, vemte svá břitká pera do rukou a napište něco pro ostatní!

Fondmarket hledá aktivní autory, kteří podpoří svými články další rozvoj vašeho webu. Pisálkové a pisálkyně, vemte svá břitká pera do rukou a napište něco pro ostatní!