Začínáme s Fondmarket.cz

Moje portfolio

Vítejte na našich nově zrekonstruovaných stránkách věnovaných především investorům-amatérům a investicím od A do Z. Při jejich tvorbě jsme využili zkušeností z již více jak šesti let provozu. více...
Zajímá vás pohled do naší investiční kuchyně? Jak uvaříme to pravé portfolio přímo na míru?

 

Dávejte pozor už při vyplňování svého osobního profilu.
Nepřeceňujte se, ale ani nepodceňujte! Čím přesněji odpovíte na otázky ohledně svých chutí a svého hladu po investicích, tím lépe bude sestavené portfolio respektovat cíle a potřeby, které si od investice slibujete. Prostě čím přesnější diagnóza, tím účinnější recept.

 

Ale vraťme se k vaření.

Základní ambicí méně zkušených kuchařů bývá poměrně jednoduchá věc – zasytit se, nemít hlad. Proto i my se v prvních dvou krocích podíváme, jak toho docílit.

 1. V prvním kroku si připravíme základní suroviny:
  Ve svém profilu jste nám obrazně řekli, jaký máte hlad a jaké chutě. Svádí to pak k výběru pouze omezeného množství pochutin.
  Ale pozor! Bez ohledu na tyto skutečnosti si připravíme opravdu veškeré základní suroviny, ze kterých budeme portfolio vařit. Bude-li totiž chybět nějaká z podstatných částí tohoto pokrmu, nebudete s ním asi moc spokojeni. Nezasytí. Něco tomu bude chybět.
  Proto si pamatujte, že i do svého investičního koktejlu musíte namíchat různě rizikové třídy aktiv – od konzervativních instrumentů peněžního trhu přes dluhopisové příměsi až po různé akciové ingredience.

  V tomto kroku stačí takto obecně. Jinak to nikdy nebude ono.

 2. Ve druhém kroku budeme tyto suroviny dávkovat do připraveného mixeru tak, aby co nejvíce vystihly zadaný profil.
  Pokud někdo touží po něčem ostřejším, tak pozor, agresivní složku je třeba přidávat s rozumem. Pokud to někdo přežene, může se mu z takového díla udělat i špatně. Stejně tak v investicích – budete-li akciovou složku v touze po co nejvyšším výnosu přimíchávat nadměrně, nemusíte pak výkyvy portfolia oběma směry ustát.
  Ale nezapomeňte! Trochu této složky dávejte i do těch nejkonzervativnějších výtvorů. Nemáte-li na něco žaludek, nepokoušejte to. Někomu může ostrý pokrm vyhovovat, jiný ho nesnese.

  Po druhém kroku byste se už měli nasytit. Pokrm sice ještě není dokončen, je ještě hodně syrový, ale neotrávíte se. Teď už jen zbývá dát portfoliu chuť.
 3. Ale to už jsme u třetího kroku.
  Už jsme si namíchali základ našeho portfolia, máme všechny suroviny v určitém poměru nachystány a zbývá to úplně poslední – vše správně uvařit, okořenit a dochutit. Podobně jako v investicích, kde zbývá jednotlivým třídám aktiv přiřadit už konkrétní fondy konkrétních správců, akcie, certifikáty. Dochucením získáte lahodný pokrm, který pohladí žaludek.

  Mnoho finančních konzultantů vidí třetí krok jako ten nejdůležitější. Vybrat ty nejlepší fondy. S nejlepším ratingem, s nejlepší výkonností, s nejnižší volatilitou. Bez ohledu na klientův žaludek. Je to poměrně častý omyl...

Mnohem významnější je uvědomit si váhu prvních dvou kroků, tedy pracovat se všemi třídami aktiv a procentuálně je sladit tak, aby to celé bylo jedlé. I to zažene hlad. Pokud to bude jedlé a navíc chutné, tedy budou spokojené i chuťové buňky, pak je to důkaz, že i třetí krok proběhl správně.

kuchyne

 

 

 

 

 

 

 

 

Jestliže nás chcete kontaktovat, můžete nás využít níže uvedeného formuláře!

Kontaktní formulář

Prostřednictvím tohoto formuláře nás můžete kontaktovat. Rádi odpovíme.

Položky označené je nutné vyplnit.

Jméno:
Příjmení:
Adresa:
E-mail:
Zpráva:

Naše akce

OK Index 
Hledáte predikce budoucích hodnot makroekonomických ukazatelů jako jsou HDP, nezaměstnanost, inflace, reálné mzdy, úroková sazba vyhlašovaná ČNB či kurzy měn

Zajímá Vás, jak se bude vyvíjet ekonomická situace? Hledáte co nejpřesnější predikce budoucích hodnot makroekonomických ukazatelů jako jsou HDP, nezaměstnanost, inflace, reálné mzdy, úroková sazba vyhlašovaná ČNB či kurzy měn?

Spolupracujte s námi! 
Lákají Vás burzovní spekulace? Sledujete dění kolem cenných papírů? Zajímáte se o problematiku investičního poradenství? Staňte se dělníkem Fondmarketu!

Lákají Vás burzovní spekulace? Sledujete dění kolem cenných papírů? Zajímáte se o problematiku investičního poradenství? Staňte se dělníkem Fondmarketu!

Pište pro Fondmarket! 
Fondmarket hledá aktivní autory, kteří podpoří svými články další rozvoj vašeho webu. Pisálkové a pisálkyně, vemte svá břitká pera do rukou a napište něco pro ostatní!

Fondmarket hledá aktivní autory, kteří podpoří svými články další rozvoj vašeho webu. Pisálkové a pisálkyně, vemte svá břitká pera do rukou a napište něco pro ostatní!