Začínáme s Fondmarket.cz

Moje portfolio

Vítejte na našich nově zrekonstruovaných stránkách věnovaných především investorům-amatérům a investicím od A do Z. Při jejich tvorbě jsme využili zkušeností z již více jak šesti let provozu. více...
Již v roce 1973 byla vůbec poprvé vydána kniha Procházka po Wall Street, kterou napsal uznávaný profesor Burton Malkiel. Mimo jiné v ní stojí: „Koupit a držet stovky akcií, ze kterých je jsou sestaveny tržní indexy, se zdá být pravděpodobně nejlepší investiční strategií jak pro individuální investory, tak i pro institucionální investory.“

Čas mu dal za pravdu. Tržní indexy pravidelně překonávají dvě třetiny až 90 % aktivně řízených podílových fondů a manažeři portfolií, kteří jeden rok zazáří, zpravidla časem pohasnou. Lze tedy konstatovat, že i profesionální portfolio manažeři nejsou schopni soustavně překonávat trh.

A právě z tohoto důvody vznikly v posledním desetiletí četné finanční inovace, které se snaží napodobit právě myšlenku profesora Malkiela. Mezi tyto inovace pak zejména patří indexové produkty, které se dále dělí na indexové akcie a certifikáty.

Oba tyto instrumenty spojuje myšlenka participace na jednotlivých podkladový aktivech (indexech) jako nejlepší možná investiční strategie. Musíme však dodat, že podkladovým aktivem mohou být u certifikátů nejen indexy, ale i tzv. baskets (individuálvě vytvořené akciové koše). U indexových akcií i u certifikátů jde tedy o pasivně řízené portfolio, což snižuje i manažerské poplatky u těchto produktů. Základním rozdílem mezi zmiňovanými indexovými produkty je druh těchto cenných papírů: certifikát je v podstatě dlužní úpis, tzn. že zde investor podstupuje i kreditní riziko emitenta (zpravidla bankovní instituce). Naproti tomu indexová akcie je strikně oddělena od majetku investiční společnosti, která ji emitovala a v případě jejího kolapsu se investor o své prostředky bát nemusí.


Sekci věnovanou certifikátům připraveme ve spolupráci s


Související články...

Investiční certifikáty>>
Indexové akcie>>

Související rubriky...

Proč investovat>>
Zásady investování>>
Seznamte se s podílovými fondy>>
Penzijní fondy>>

 

Jestliže nás chcete kontaktovat, můžete nás využít níže uvedeného formuláře!

Kontaktní formulář

Prostřednictvím tohoto formuláře nás můžete kontaktovat. Rádi odpovíme.

Položky označené je nutné vyplnit.

Jméno:
Příjmení:
Adresa:
E-mail:
Zpráva:

Naše akce

OK Index 
Hledáte predikce budoucích hodnot makroekonomických ukazatelů jako jsou HDP, nezaměstnanost, inflace, reálné mzdy, úroková sazba vyhlašovaná ČNB či kurzy měn

Zajímá Vás, jak se bude vyvíjet ekonomická situace? Hledáte co nejpřesnější predikce budoucích hodnot makroekonomických ukazatelů jako jsou HDP, nezaměstnanost, inflace, reálné mzdy, úroková sazba vyhlašovaná ČNB či kurzy měn?

Spolupracujte s námi! 
Lákají Vás burzovní spekulace? Sledujete dění kolem cenných papírů? Zajímáte se o problematiku investičního poradenství? Staňte se dělníkem Fondmarketu!

Lákají Vás burzovní spekulace? Sledujete dění kolem cenných papírů? Zajímáte se o problematiku investičního poradenství? Staňte se dělníkem Fondmarketu!

Pište pro Fondmarket! 
Fondmarket hledá aktivní autory, kteří podpoří svými články další rozvoj vašeho webu. Pisálkové a pisálkyně, vemte svá břitká pera do rukou a napište něco pro ostatní!

Fondmarket hledá aktivní autory, kteří podpoří svými články další rozvoj vašeho webu. Pisálkové a pisálkyně, vemte svá břitká pera do rukou a napište něco pro ostatní!