Začínáme s Fondmarket.cz

Moje portfolio

Vítejte na našich nově zrekonstruovaných stránkách věnovaných především investorům-amatérům a investicím od A do Z. Při jejich tvorbě jsme využili zkušeností z již více jak šesti let provozu. více...
Lépe řečeno, nikdo by neměl nechat objednávku prázdnou. Naši investiční specialisté se denně setkávájí v terénu s vašimi individuálními požadavky a jsou připraveni na ně reagovat.

Nevěříte? Proberme si nyní pár typických klientů, třeba se v některém z nich poznáte...

František Nesmělý

Před rokem mu sice doporučil jeho bankovní poradce nějaký prý bezpečný fond. No jo, bezpečný, ale když on mu i ten bezpečný prodělal, to byla opravdu pěkná rada. A tady ty statistiky navíc ukazují fondy, které prodělají i desítky procent za rok. A pořád se mluví o té krizi. Může se mu někdo divit, že váhá, neví, a navíc kontaktu přes web moc nedůvěřuje. )
Řešení by zůstalo. Dále by v řešení byl doplněn bod 1. o písmeno c) proč došlo k poklesu hodnoty i konzervativních fondů v průběhu finanční krize, zejména od října 2008 – správně popsaný problém už nemusí být tak velkým problémem.

Máme doporučené řešení:

 1. osobní schůzka našeho poradce s prvotním výkladem pojmů –
  a)rozdílu mezi investičními fondy v kupónové privatizaci a nynějšími podílovými fondy. Nikdo to asi moc nedělá, ale je to vděčné téma a klient pochopí, co tehdy bylo špatně a jak je to dnes. Rozptýlí se jeho obavy.
  b)Správné a přesné pojmenování rizik – není to sice moc proobchodní, ale správný poradce se tomu nemůže vyhnout
 2. S takto připraveným klientem pak můžeme vést už klasický obchodní rozhovor za účelem sestavení finančního plánu, jehož nedílnou součástí bude námi navrhovaná skladba investičního portfolia.

Jiří Zrcátko

Jirka je začátečník v investicích, ale včera do noci studoval v několika novinách a na několika serverech tabulky výkonností fondů a na jejich základě si sestavil portfolio. Objednává už proto konkrétní fondy, nepotřebuje se dozvědět, jaký je investor a jaký pokles investice vlastně unese.

Doporučujeme následující:

 1. vysvětlující email popisující chybné rozhodnutí výběru investice podle minulé výkonnosti s návrhem na návštěvu našeho menu „Jaký jste investor?
 2. po akceptaci našeho řešení vyhodnocení osobního investičního profilu a následně již standardní postup návrhu portfolia s návštěvou našeho investičního specialisty

Petra Brzobohatá

Petra má volných 50 tisíc korun a ráda by je výrazně zhodnotila v řádu měsíců. Nemá s investováním větší zkušenosti a očekává deseti až dvacetiprocentní zhodnocení.

Doporučíme jí:

 1. Vysvětlíme jí rozdíl mezi investicí a spekulací. Její záměr označíme za spekulaci, což není nic špatného. Vysvětlíme jí všechna rizika takovéhoto postupu.
 2. Pokud na takové investici trvá, seznámíme ji rámcově se spekulativnějšími investičními produkty, vysvětlíme princip fungování burz a v případě jejího zájmu nabídneme i uzavření komisionářské smlouvy s obchodníkem s cennými papíry. Více zde: odkaz na Moderní investiční produkty
 3. V opačném případě navrhneme sestavení jejího finančního plánu, jehož výstupem bude mimo jiné klasické investiční portfolio, v případě několikaměsíčního časového horizontu půjde zřejmě o naprosto konzervativní produkt

Jan Zlatý

Honza prodal firmu, kterou zakládal hned po roce 1989. Zůstal v ni jako zaměstnanec, do práce chodí tři dny v týdnu. Ví, že rozumným investováním částky v řádu milionů korun se může zabezpečit. Pomůžeme?

Jak budeme reagovat?

Pozveme Honzu na osobní schůzku a probereme jeho životní názory, postoje a zkušenosti s investováním. Každá maličkost může mít svou cenu, rozhovor je neformální a samozřejmě diskrétní. Na schůzce mu představíme své řešení na bázi finančního plánu pro jeho individuální zadání spočívající ve tvorbě renty a budování finanční nezávislosti. To budeme modelovat na základě jím zvolených parametrů a představ o tom, kdy si chce začít užívat nějaké vyšší renty, do kolika let chce aktivně pracovat apod.

 

 

Renata Chudárková

Renata je čerstvou absolventkou, nastoupila do prvního zaměstnání a dostává první opravdové výplaty. Nebo výplatičky ? Ráda by si měsíčně ukládala nějaké peníze na penzi, ale vyjde jí to tak maximálně na pětistovku. Má to smysl?

Naše doporučení:
Renatu pochválíme před nastoupenou jednotkou, protože nejde tak ani o tu pětistovku, jako spíš o vytváření správných postupů a návyků. Ano, má to určitě smysl a pro pochopení zákonitostí investování je to ideální způsob. S Renatou si sedneme a sestavíme jí finanční plán založený na některém z vhodných programů pravidelného investování.

 

 

Václav Moudrý

Václav je zkušeným investorem, do tvorby svého portfolia tak logicky nikoho nepustí.

Doporučíme mu:
Sledujte naše stránky hlavně kvůli Fondu měsíce, protože se můžeme Vaškovi trefit do noty s nabídkou a on tak může své portfolio doplnit o vytouženou chybějící investici s polovičními náklady na vstupním poplatku.

Jindřich Wallmart

Jindra nastoupil do funkce vedoucího jednoho obchodního řetězce na malém městě. Po nástupu se dozvěděl, že akcie této firmy si může dokonce koupit na burze. Jak to zařídit.

Naše řešení:
Obchodovat na burze je v době on line technologií z technického hlediska hodně jednoduché a pohodlné. Popíšeme panu Jindrovi úskalí takovéhoto postupu. Zkrátka řečeno – obchodování na burze je sice jednoduché, ale vyžaduje určité vědomosti a znalosti a ty stojí čas. To si musí uvědomit. Proto mu doporučíme využít spíše produktů kolektivního investování a vysvětlíme výhody diverzifikace rizika pro jeho konkrétní případ. Ostatně finanční krize a pády obrů typu Lehman Brothers jsou dostatečným důvodem pro nesázení na jednu kartu, na jeden jediný podnik, byť zdánlivě sebeskvělý. Nemyslíte? I o tom se s klienty baví naši investiční specialisté.

 

 


Zatím jste se nenašli? Nevadí, napište nám svá individuální přání na poradenstvi@fondmarket.cz nebo vyplňte kontaktní formulář, poradíme vám!

Kontaktní formulář

Prostřednictvím tohoto formuláře nás můžete kontaktovat. Rádi odpovíme.

Položky označené je nutné vyplnit.

Jméno:
Příjmení:
Adresa:
E-mail:
Zpráva:

Naše akce

OK Index 
Hledáte predikce budoucích hodnot makroekonomických ukazatelů jako jsou HDP, nezaměstnanost, inflace, reálné mzdy, úroková sazba vyhlašovaná ČNB či kurzy měn

Zajímá Vás, jak se bude vyvíjet ekonomická situace? Hledáte co nejpřesnější predikce budoucích hodnot makroekonomických ukazatelů jako jsou HDP, nezaměstnanost, inflace, reálné mzdy, úroková sazba vyhlašovaná ČNB či kurzy měn?

Spolupracujte s námi! 
Lákají Vás burzovní spekulace? Sledujete dění kolem cenných papírů? Zajímáte se o problematiku investičního poradenství? Staňte se dělníkem Fondmarketu!

Lákají Vás burzovní spekulace? Sledujete dění kolem cenných papírů? Zajímáte se o problematiku investičního poradenství? Staňte se dělníkem Fondmarketu!

Pište pro Fondmarket! 
Fondmarket hledá aktivní autory, kteří podpoří svými články další rozvoj vašeho webu. Pisálkové a pisálkyně, vemte svá břitká pera do rukou a napište něco pro ostatní!

Fondmarket hledá aktivní autory, kteří podpoří svými články další rozvoj vašeho webu. Pisálkové a pisálkyně, vemte svá břitká pera do rukou a napište něco pro ostatní!