Začínáme s Fondmarket.cz

Moje portfolio

Vítejte na našich nově zrekonstruovaných stránkách věnovaných především investorům-amatérům a investicím od A do Z. Při jejich tvorbě jsme využili zkušeností z již více jak šesti let provozu. více...

Datum: 27. 2. 2009 21:54 od Jan Dvořák Odpovědět
Titulek: Jak je na tom evropské bankovnictví? (Celé vlákno)
Zhruba před 2 týdny na internet prosákly informace o velkých ztrátách hrozících evropským bankám. Článek v původním znění se na webu Daily Telegraph udržel zhruba hodinu. Poté byl nahrazen novým, který již neobsahuje konkrétní čísla. Tento článek je k dispozic zde:

www.telegraph.co.uk/finance/financetopics/financialcrisis/4590512/European-banks-may-need-16.3-trillion-bail-out-EC-dcoument-warns.html.

Pro zajímavost – podívejte se detailněji na znění odkazu. Uvidíte v něm i hodnotu ztráty v librách původně zmiňovanou v článku. Původní verze článku byla zachycena globální blogosférou. Text je nyní chudší o tyto 2 odstavce:

European Commission officials have estimated that impaired assets may amount to 44pc of EU bank balance sheets. The Commission estimates that so-called financial instruments in the trading book total £12.3 trillion (13.7 trillion euros), equivalent to about 33pc of EU bank balance sheets.

In addition, so-called 'available for sale instruments' worth £4trillion (4.5 trillion euros), or 11pc of balance sheets, are also added by the Commission to arrive at the headline figure of £16.3 trillion.

Evropské bankovnictví jako celek je zřejmě před krachem.
Datum: 05. 3. 2009 20:17 od M. Plocek Odpovědět
Titulek: RE: Jak je na tom evropské bankovnictví? (Celé vlákno)
Pane Dvořáku, jak by se tedy podle Vás měl zachovat průměrný občan? Jak byste současnou situaci řešil Vy? Ještě jsem snad neslyšel jediného analytika, který by také kromě hanění navrhovaného řešení přišel s něčím jiným (rozumným).
Datum: 06. 3. 2009 18:07 od Jan Dvořák Odpovědět
Titulek: RE: RE: Jak je na tom evropské bankovnictví? (Celé vlákno)
Průměrný občan by si měl hlídat limit pojištění vkladů (asi nebude problém) a zároveň mít peníze ve dvou bankách, aby měl rezervu na dobu, než by dostal plnění z fondu pojištění vkladů v případě problémů.

Toto je systémová krize vyžadující systémové řešení. Bankovní systém v dnešní podobě podle mne nepřežije. V akcích do teď jsem žádné výrazné systémové kroky nenašel.

Mé kroky? navázání měn na zlato - tedy obnovení zlatého standardu (byť na 100%). Nahrazení dolaru jako světové rezervní měny.

Nástin možných variant vývoje chystám pro čtenáře mého webu, hotové bych to chtěl mít tak za měsíc.
Datum: 14. 3. 2009 21:52 od Jan Dvořák Odpovědět
Titulek: RE: Jak je na tom evropské bankovnictví? (Celé vlákno)
Svoji analýzu na toto téma jsem uvolnil i pro neregistrované čtenáře www.pro-investory.cz