Začínáme s Fondmarket.cz

Moje portfolio

Vítejte na našich nově zrekonstruovaných stránkách věnovaných především investorům-amatérům a investicím od A do Z. Při jejich tvorbě jsme využili zkušeností z již více jak šesti let provozu. více...




Investiční portfolio nemusí obsahovat desítky burzovně obchodovaných fondů (ETFs). Vystačit si můžete i se třemi fondy. Jak mohou vypadat portfolia sledující různé investiční strategie?

Burzovně obchodované fondy můžete využít k naplnění nejrůznějších investičních strategií. Vybírat můžete z řady fondů – od těch pokrývajících nejvýznamnější světové akcie přes akcie národních burz až po tituly z jednotlivých sektorů. Dnes si ukážeme tři jednoduchá portfolia, která obsahují pouze tři fondy. Váhy jednotlivých ETFek jsou pouze orientační. Výběr i váhy jednotlivých fondů si může každý investor upravit dle vlastního výnosově-rizikového profilu.

Globální akcie a dluhopisy

První portfolio pokrývá hlavní světové akcie i dluhopisy. Investice směřují do vyspělých i rozvíjejících se zemí. Polovinu portfolia zaujímá Total Stock Market ETF (VTI). Tento fond pokrývá akcie obchodované na trzích v USA. Mezi top tituly ETF naleznete například společnosti Apple, Exxon Mobile, Google, General Electric, Johnson & Johnson či Johnson & Johnson. V portfoliu ETF jsou zastoupeny společnosti s vysokou, střední i nejnižší tržní kapitalizací.

Druhá složka portfolia – FTSE All World Ex US ETF (VUE) – pokrývá světové akcie s výjimkou amerických titulů. Společnosti z rozvíjejících se zemí zaujímají přibližně 15 % portfolia ETF. Z hlediska tržní kapitalizace jsou zastoupeny společnosti s vysokou (52 %), střední (32 %) i nízkou tržní kapitalizací (11 %). Váha tohoto fondu v portfoliu je 30 %.

Poslední složkou portfolia je dluhopisové ETF Madrona Forward Global Bond(FWDB). Necelou polovinu portfolia zaujímají dluhopisy z USA, na mezinárodní dluhopisy připadá více než třtina spravovaných prostředků.

Celková roční nákladovost celého portfolia složeného ze tří burzovně obchodovaných fondů je 0,26 %.

 

Pokračování na PenizeNAVIC.cz

Kontaktní formulář

Prostřednictvím tohoto formuláře nás můžete kontaktovat. Rádi odpovíme.

Položky označené je nutné vyplnit.

Jméno:
Příjmení:
Adresa:
E-mail:
Zpráva:

Diskuze

V diskuzi nejsou žádné příspěvky.
Zobrazit vše Přidat příspěvek

O autorovi

PenizeNAVIC.cz

PenizeNAVIC.cz

Projekt PenizeNAVIC.cz je ojedinělou propagací myšlenky finančního plánování. Na platformě finančního plánu před- stavuje uživatelům důležité souvislosti mezi finančními cíli a reálnými finančními produkty. Dlouhodobým cílem projektu je v duchu svého názvu usnadnit svým uživatelům a pravidelným návštěvníkům cestu k dodatečným finančním prostředkům vzniklým v důsledku úspor z optimalizace finančního portfolia a správného výběru finančních produktů.