Začínáme s Fondmarket.cz

Moje portfolio

Vítejte na našich nově zrekonstruovaných stránkách věnovaných především investorům-amatérům a investicím od A do Z. Při jejich tvorbě jsme využili zkušeností z již více jak šesti let provozu. více...
Jsem fanouškem frontier markets již nějakou dobu obzvláště pokud jde o Afriku, a částečně také o investování v Nigerii. Sedmého až devátého května, hlavní město Nigérie Abuja, mělo čest hostovat Světové Ekonomické Fórum pro Afriku, které Jižní Afrika pořádala 17 z posledních 23 let. Událost poskytla Nigérii příležitost ukázat svůj ekonomický potenciál a vybudovat důvěru investorů. Naneštěstí, šokující únos školaček provedený Boko Haramem, pravděpodobně zamýšlený aby uškodil vládě v době konání Fóra, ukázal, že cesta Nigérie k rozvoji nebude jednoduchá. Jsem myšlenkami s rodinami dívek a věřím v jejich šťastný návrat domů.

Nemyslím si, že dokonce takový ošklivý skutek by měl zabránit Nigérii v cestě k budoucímu ekonomickému růstu. Navzdory některým výzvám i nadále vidíme v Nigérii investiční potenciál a to hned z několika důvodů.

Ačkoliv Nigérie není největší africkou zemí, co se rozlohy týče, je africkým obrem – a určitě ne spícím, podle jiných měřítek. S přibližně 174 miliony obyvatel (07/2013) se Nigérie chlubí největší populací v Africe, a nedávno se stala největší ekonomikou na kontinentě, když překonala Jižní Afriku. Jak se to stalo? Ví se, že ekonomika Nigérie za posledních několik let rostla rychlým tempem – jedním z nejrychlejších v Africe. Růst HDP byl 6.3% v roce 2013 a očekává se, že v tomto roce dosáhne 7.1%, zatímco Jižní Afrika rostla skromnějšími 1.9% v roce 2013 a v roce 2014 se očekává růst 2.3%. S růstem HDP překračujícím 6% již od roku 2003 se tak Nigérie může pochlubit jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik nejen v Africe, ale i ve světě.

 

Pokračování na PenizeNAVIC.cz

Kontaktní formulář

Prostřednictvím tohoto formuláře nás můžete kontaktovat. Rádi odpovíme.

Položky označené je nutné vyplnit.

Jméno:
Příjmení:
Adresa:
E-mail:
Zpráva:

Diskuze

V diskuzi nejsou žádné příspěvky.
Zobrazit vše Přidat příspěvek

O autorovi

PenizeNAVIC.cz

PenizeNAVIC.cz

Projekt PenizeNAVIC.cz je ojedinělou propagací myšlenky finančního plánování. Na platformě finančního plánu před- stavuje uživatelům důležité souvislosti mezi finančními cíli a reálnými finančními produkty. Dlouhodobým cílem projektu je v duchu svého názvu usnadnit svým uživatelům a pravidelným návštěvníkům cestu k dodatečným finančním prostředkům vzniklým v důsledku úspor z optimalizace finančního portfolia a správného výběru finančních produktů.