Začínáme s Fondmarket.cz

Moje portfolio

Vítejte na našich nově zrekonstruovaných stránkách věnovaných především investorům-amatérům a investicím od A do Z. Při jejich tvorbě jsme využili zkušeností z již více jak šesti let provozu. více...
Jak jsem se již mnohokrát zmínil, investování na emerging markets vyžaduje trpělivost, dlouhodobou perspektivu a pečlivý výběr investičního média. Příliš mnoho investorů se zaměřuje na krátké období. Protože investujeme v dlouhém období, vnímáme výkyvy volatility, zaznamenané v první polovině tohoto roku, spíše jako příležitost rozšířit svá portfolia za výhodnou cenu.

Brazílie: Sportovní ekonomický růst – a politická změna?

Dopad velkých sportovních událostí na zemi a její trh je často předmětem sporů. Současnému brazilskému vedení je vytýkáno rozmařilé utrácení za Světový pohár FIFA a olympiádu v roce 2016. Je pravdou, že Brazílie potřebuje zlepšit infrastrukturu, ale debata se vede o tom, zda jsou prostředky směrovány správným směrem, ze správných důvodů a jestli z toho nakonec bude mít ekonomika prospěch.

Klíčovým bodem je zde úvaha, že zatímco mezinárodní sportovní události nemusí být zárukou nastartování růstu země, ve který mnozí doufají, mohou být příležitostí vyjádřit nespokojenost občanů se svou vládou, jak jsme viděli na příkladu Brazílie. Mám dojem, že předpovědi špatného vývoje ekonomiky, Světového poháru nebo olympiády jsou přehnané.

Brazilská zkušenost s pořádáním významných sportovních událostí by mohla nakonec ukázat, jak rychle se může dosáhnout změny, když je hlas lidu více slyšet. Vzestup internetu a co je důležitější, vzestup mobilních telefonů a smartphonů, sehrál klíčovou roli. Nyní nezbývá než sledovat jak se projeví nespokojenost občanů v plánovaných brazilských volbách v říjnu. Věříme, že nepřímá úměra mezi hodnotou brazilských akcií a popularitou prezidenta Rousseffa ukazuje, jak mohou populistické zásahy vlády škodit růstu ekonomiky. Pokud se opozici podaří zvítězit, můžeme očekávat četné změny k lepšímu, obzvláště v oblasti soukromého podnikání. Nicméně i pokud by současná vláda zůstala, lidé se domáhají změny, a proto si myslím, že by ke změně k lepšímu stejně došlo.

 

Pokračování na PenizeNAVIC.cz

Kontaktní formulář

Prostřednictvím tohoto formuláře nás můžete kontaktovat. Rádi odpovíme.

Položky označené je nutné vyplnit.

Jméno:
Příjmení:
Adresa:
E-mail:
Zpráva:

Diskuze

V diskuzi nejsou žádné příspěvky.
Zobrazit vše Přidat příspěvek

O autorovi

PenizeNAVIC.cz

PenizeNAVIC.cz

Projekt PenizeNAVIC.cz je ojedinělou propagací myšlenky finančního plánování. Na platformě finančního plánu před- stavuje uživatelům důležité souvislosti mezi finančními cíli a reálnými finančními produkty. Dlouhodobým cílem projektu je v duchu svého názvu usnadnit svým uživatelům a pravidelným návštěvníkům cestu k dodatečným finančním prostředkům vzniklým v důsledku úspor z optimalizace finančního portfolia a správného výběru finančních produktů.