Začínáme s Fondmarket.cz

Moje portfolio

Vítejte na našich nově zrekonstruovaných stránkách věnovaných především investorům-amatérům a investicím od A do Z. Při jejich tvorbě jsme využili zkušeností z již více jak šesti let provozu. více...
Jak jsem se již mnohokrát zmínil, investování na emerging markets vyžaduje trpělivost, dlouhodobou perspektivu a pečlivý výběr investičního média. Příliš mnoho investorů se zaměřuje na krátké období. Protože investujeme v dlouhém období, vnímáme výkyvy volatility, zaznamenané v první polovině tohoto roku, spíše jako příležitost rozšířit svá portfolia za výhodnou cenu.

Po slabém roce 2013 byl sentiment ohledně emerging markets obzvláště nízký. S tím jak americká centrální banka (Fed) začala utahovat svůj program kvantitativního uvolňování se zdá, že se investoři začali obávat nižší likvidity a možného pomalejšího růstu Číny v roce 2014, což vedlo k dočasnému přerušení investování některých z nich. Spolu s obavami ohledně připravenosti Ruska pořádat zimní olympijské hry a Brazílie hostovat Světový pohár FIFA, také zprávy o nepokojích a násilí v zemích jako je Ukrajina, Turecko, Thajsko a Nigérie negativně ovlivnily sentiment investorů v první polovině roku. Na druhou stranu zase čínská ekonomika nezažila tak tvrdý dopad, jak se očekávalo a povolební oživení nadějí v Indii spolu s povýšením Kataru a Spojených Arabských Emirátů z frontier na emerging markets, zdá se, vyvolalo zvýšený zájem investorů. Podle nás se nyní emerging markets celkově nacházejí ve fázi, kterou bychom mohli označit jako fázi zotavení se po ne příliš povedeném roku 2013. Další výkyvy již neočekáváme.

Myslíme si, že jako investor na emerging markets je třeba dívat se na věci v širších souvislostech. Za posledních deset let emerging markets pouze třikrát nepřekonaly rozvinuté trhy a rok 2013 byl jedním z nich. Během prvního pololetí roku 2014 emerging markets celkově překonaly trhy rozvinuté a myslím si, že co se týče ozdravení emerging markets, nacházíme se na správné cestě. V poslední době navíc četné frontier markets, nižší forma rozvití emerging markets, začínají vypadat obzvláště atraktivně.

 

Pokračování na PenizeNAVIC.cz

Kontaktní formulář

Prostřednictvím tohoto formuláře nás můžete kontaktovat. Rádi odpovíme.

Položky označené je nutné vyplnit.

Jméno:
Příjmení:
Adresa:
E-mail:
Zpráva:

Diskuze

V diskuzi nejsou žádné příspěvky.
Zobrazit vše Přidat příspěvek

O autorovi

PenizeNAVIC.cz

PenizeNAVIC.cz

Projekt PenizeNAVIC.cz je ojedinělou propagací myšlenky finančního plánování. Na platformě finančního plánu před- stavuje uživatelům důležité souvislosti mezi finančními cíli a reálnými finančními produkty. Dlouhodobým cílem projektu je v duchu svého názvu usnadnit svým uživatelům a pravidelným návštěvníkům cestu k dodatečným finančním prostředkům vzniklým v důsledku úspor z optimalizace finančního portfolia a správného výběru finančních produktů.