Začínáme s Fondmarket.cz

Moje portfolio

Vítejte na našich nově zrekonstruovaných stránkách věnovaných především investorům-amatérům a investicím od A do Z. Při jejich tvorbě jsme využili zkušeností z již více jak šesti let provozu. více...
Po měsících protestů a výhrůžek mezi dvěma soupeřícími stranami následovalo v Thajsku 20. května vyhlášení stanného práva. První je protivládní strana nazvaná Lidový Demokratický Reformní Výbor (PDRC), také známá jako „žluté košile“ a druhá je provládní strana nazvaná Spojená Fronta za Demokracii proti Diktatuře (UDD), známá jako „červené košile“. PDRC požadovala po vládě, aby odstoupila a uvolnila místo pro jmenovanou vládu. Hrozili, že se násilí bude stupňovat, dokud nebudou jejich požadavky splněny. Mezitím UDD zavrhlo jejich ultimátum a trvalo na nových volbách. Hrozba střetu a násilí se zdála být nevyhnutelná.

Vyhlášení stanného práva proto není překvapením, obzvláště když si vzpomeneme na historii Thajska, kdy již dříve došlo k intervenci armády. Myslíme si, že toto opatření může dočasně splnit svůj účel, protože zmocňuje armádu, aby převzala kontrolu nad bezpečností země a proaktivně mohla bránit násilí mezi oběma stranami. Z našeho úhlu pohledu se zdá, že by se obyvatelé Thajska měli sjednotit a společně najít ucelené řešení vzniklé situace. Věříme, že se nakonec povede najít vhodné řešení díky houževnaté povaze obyvatel.

Zdá se, že smyslem vojenského převratu v Thajsku je vyvést zemi ze slepé uličky, do které se dostala. Thajská armáda je nyní oprávněna jmenovat vládu, která nejspíše bude zemi reformovat podobně, jako tomu bylo během roku 2006. Samozřejmě budeme i nadále sledovat, jak se situace vyvíjí, obzvláště pokud jde o „červené košile“, jejichž vůdce byl nyní sesazen.

Thajsko je na pokraji velikých změn a nedávný vojenský převrat je pravděpodobně další z indicií. Jako důsledek povolání armády se dá očekávat stabilizace civilního prostředí a také by poté nemělo docházet k žádným podstatným narušením obchodních operací. Nějakou dobu potrvá, než se země vrátí k civilní vládě, a to se neobejde bez souhlasu obou stran na podobě thajské konstituce a dalšího kola voleb.

 

Pokračování na PenizeNAVIC.cz

Kontaktní formulář

Prostřednictvím tohoto formuláře nás můžete kontaktovat. Rádi odpovíme.

Položky označené je nutné vyplnit.

Jméno:
Příjmení:
Adresa:
E-mail:
Zpráva:

Diskuze

V diskuzi nejsou žádné příspěvky.
Zobrazit vše Přidat příspěvek

O autorovi

PenizeNAVIC.cz

PenizeNAVIC.cz

Projekt PenizeNAVIC.cz je ojedinělou propagací myšlenky finančního plánování. Na platformě finančního plánu před- stavuje uživatelům důležité souvislosti mezi finančními cíli a reálnými finančními produkty. Dlouhodobým cílem projektu je v duchu svého názvu usnadnit svým uživatelům a pravidelným návštěvníkům cestu k dodatečným finančním prostředkům vzniklým v důsledku úspor z optimalizace finančního portfolia a správného výběru finančních produktů.