Začínáme s Fondmarket.cz

Moje portfolio

Vítejte na našich nově zrekonstruovaných stránkách věnovaných především investorům-amatérům a investicím od A do Z. Při jejich tvorbě jsme využili zkušeností z již více jak šesti let provozu. více...
V poslední době jsme si ve zprávách mohli všimnout informací o vývoji hrubých domácích produktů (HDP) zemí emerging markets.

Po přepočtení nigerijského HDP počátkem dubna, získal statistický úřad země HPD za rok 2013 v téměř dvojnásobné výši, než byl původní, což Nigérii posunulo před Jižní Afriku jako největší ekonomiku na kontinentu. Později ve stejném měsíci, Mezinárodní srovnávací program (ICP), Spojenými národy zmocněná organizace pracující pod záštitou Světové banky, oznámila přepočtení svých kalkulací podle relativní velikosti ekonomiky a její parity kupní síly (PKS). Mimo jiné z výpočtů vyplývá, že čínská ekonomika by se velikostí mohla blížit té americké. Navíc výpočty ICP ukazují, že po Spojených státech a Číně, vyšla jako třetí největší ekonomika světa Indie a ne Japonsko, jak bychom mohli očekávat.

Nigerijci nejsou najednou bohatší, Američané chudší

Důsledkem těchto zpráv, se samozřejmě většina obyvatel v Nigérii, Číně a Indii nestala najednou bohatší a většina obyvatel v USA, Japonsku a Jižní Africe zase naopak chudší, nicméně tyto zprávy mají určitou váhu. Změna v nigerijském HDP vznikla proto, že výpočty založené na rozložení ekonomiky v roce 1990 nezahrnovaly uskutečněný ekonomický vývoj v odvětvích, jako jsou mobilní telekomunikace nebo internetové služby, protože v tu dobu zde ještě téměř neexistovala. Přepočtením na rok 2010 získáme daleko lepší obrázek o velikosti pokroku, kterého se již podařilo dosáhnout.

 

Pokračování na PenizeNAVIC.cz

 

Kontaktní formulář

Prostřednictvím tohoto formuláře nás můžete kontaktovat. Rádi odpovíme.

Položky označené je nutné vyplnit.

Jméno:
Příjmení:
Adresa:
E-mail:
Zpráva:

Diskuze

V diskuzi nejsou žádné příspěvky.
Zobrazit vše Přidat příspěvek

O autorovi

PenizeNAVIC.cz

PenizeNAVIC.cz

Projekt PenizeNAVIC.cz je ojedinělou propagací myšlenky finančního plánování. Na platformě finančního plánu před- stavuje uživatelům důležité souvislosti mezi finančními cíli a reálnými finančními produkty. Dlouhodobým cílem projektu je v duchu svého názvu usnadnit svým uživatelům a pravidelným návštěvníkům cestu k dodatečným finančním prostředkům vzniklým v důsledku úspor z optimalizace finančního portfolia a správného výběru finančních produktů.