Začínáme s Fondmarket.cz

Moje portfolio

Vítejte na našich nově zrekonstruovaných stránkách věnovaných především investorům-amatérům a investicím od A do Z. Při jejich tvorbě jsme využili zkušeností z již více jak šesti let provozu. více...
V určitou dobu svého vývoje může být každá země klasifikována jako „emerging“(rozvojová, rozvíjející se). Západní část Spojených Států byla v 18. století nazývána „new frontier“. Kupující tamních pozemků si uvědomovali, že na takovém drsném a divokém místě je to odvážný krok.

Nedávno – ještě v šedesátých letech -  by bylo také Japonsko klasifikováno jako emerging market: místo levného exportu, slabé měny a nejistých politických vyhlídek. Investování tam bylo považováno za riskantní a průkopnické, a nepochybně se tam i tehdy vyskytovaly obrovské příležitosti, pokud jste si uměli počkat a vybírali pečlivě. Málokdo by si pomyslel, že se Japonsko po druhé světové válce tak rychle stane technologickou mocností a světovou silou. Podobně i Čína za posledních několik desetiletí zažila neuvěřitelnou ekonomickou přeměnu, kterou mohli očekávat jen nemnozí.

Investiční potenciál rozvojových trhů byl znám dlouhou dobu, ale skutečný vznik a zatřídění emerging markets jako investiční kategorie bychom mohli spojit s jednou nedávnou historickou událostí. V roce 1986 se Mezinárodní finanční společnost (IFC), dceřiná společnost Světové Banky, zapojila do kampaně na podpoření rozvití kapitálových trhů v méně vyspělých zemích, často nelichotivě nazývaných jako země třetího světa. V té době skupina institucionálních investorů vložila na podnět IFC 50 milionů USD do emerging markets podle jí navržené strategie. O rok později, v roce 1987 následovaly další dva milníky investování na emerging markets: 1) MSCI vytvořilo první indexy pro emerging markets a 2) Templeton Emerging Markets Group začal spravovat portfolia tak, aby umožnil běžným investorům přístup na emerging markets.

 

Pokračování na PenizeNAVIC.cz

Kontaktní formulář

Prostřednictvím tohoto formuláře nás můžete kontaktovat. Rádi odpovíme.

Položky označené je nutné vyplnit.

Jméno:
Příjmení:
Adresa:
E-mail:
Zpráva:

Diskuze

V diskuzi nejsou žádné příspěvky.
Zobrazit vše Přidat příspěvek

O autorovi

PenizeNAVIC.cz

PenizeNAVIC.cz

Projekt PenizeNAVIC.cz je ojedinělou propagací myšlenky finančního plánování. Na platformě finančního plánu před- stavuje uživatelům důležité souvislosti mezi finančními cíli a reálnými finančními produkty. Dlouhodobým cílem projektu je v duchu svého názvu usnadnit svým uživatelům a pravidelným návštěvníkům cestu k dodatečným finančním prostředkům vzniklým v důsledku úspor z optimalizace finančního portfolia a správného výběru finančních produktů.