Začínáme s Fondmarket.cz

Moje portfolio

Vítejte na našich nově zrekonstruovaných stránkách věnovaných především investorům-amatérům a investicím od A do Z. Při jejich tvorbě jsme využili zkušeností z již více jak šesti let provozu. více...
V každé knize pro začínající investory narazíte na poučku „Nedávej všechna vejce do jednoho košíku!“. Ke snížení rizika ztráty velké části peněz je třeba rozložit investované prostředky mezi více cenných papírů. Kvalitní diverzifikaci, tedy rozložení investované částky do mnoha titulů, nabízí i burzovně obchodované fondy (ETFs).

Většina drobných investorů nemá dostatek prostředků na to, aby si sestavili vlastní portfolio z jednotlivých akcií a dluhopisů. Kdo si chce zajistit dostatečnou diverzifikaci, musí investovat do produktů, které v sobě zahrnují již desítky či stovky cenných papírů. K tomuto účelu využívá řada českých drobných investorů podílové listy fondů. Z hlediska nákladovosti, transparentnosti a šíře nabídky je velmi zajímavá nabídka burzovně obchodovaných fondů.

Investice do několika málo titulů se nemusí vyplatit

Někteří mohou namítnout, že diverzifikace není až tak důležitá. Stačí vybrat ty správné akcie a zisky se jen pohrnou. Příkladů, kdy akcie v určitém období posilovaly nesrovnatelně vyšším tempem než celý trh, najdeme jistě celou řadu. Najdeme však jistě i mnoho příkladů, kdy akcie nabraly opačný směr a ztráty byly obrovské. Kdo má peníze rozprostřené byť jen ve stovce různých společností, i naprostý krach jedné z nich se na celém portfoliu podepíše jen minimálně.

 

Pokračování na PenizeNAVIC.cz

Kontaktní formulář

Prostřednictvím tohoto formuláře nás můžete kontaktovat. Rádi odpovíme.

Položky označené je nutné vyplnit.

Jméno:
Příjmení:
Adresa:
E-mail:
Zpráva:

Diskuze

V diskuzi nejsou žádné příspěvky.
Zobrazit vše Přidat příspěvek

O autorovi

PenizeNAVIC.cz

PenizeNAVIC.cz

Projekt PenizeNAVIC.cz je ojedinělou propagací myšlenky finančního plánování. Na platformě finančního plánu před- stavuje uživatelům důležité souvislosti mezi finančními cíli a reálnými finančními produkty. Dlouhodobým cílem projektu je v duchu svého názvu usnadnit svým uživatelům a pravidelným návštěvníkům cestu k dodatečným finančním prostředkům vzniklým v důsledku úspor z optimalizace finančního portfolia a správného výběru finančních produktů.