Začínáme s Fondmarket.cz

Moje portfolio

Vítejte na našich nově zrekonstruovaných stránkách věnovaných především investorům-amatérům a investicím od A do Z. Při jejich tvorbě jsme využili zkušeností z již více jak šesti let provozu. více...
Rychlý růst čínské ekonomiky byla jedna z nejvýznamnějších ekonomických událostí za posledních 35 let. Tato rychlá ekonomická přeměna neznamenala velké změny pouze pro Čínu, ale pohnula rovnováhou světové ekonomiky.

Stal se zázrak!

Neuvěřitelná čínská ekonomická expanze za posledních 35 let je považována za jeden z nejvýznamnějších ekonomických převratů od dob průmyslové revoluce. Doháněnízačalo v roce 1978, kdy se vláda rozhodla přestavět ekonomiku skrze politiku “reformuj a otevři‘‘. Tyto reformy pomohly výrazně přeměnit ekonomiku a pozvednout miliony lidí z chudoby. Rychlost a trvání tohoto růstu je impozantní i při srovnání s druhými zeměmi, které také vykazovaly výrazný růst v dlouhém období (Obrázek 1).

Růst Číny je největší mezi všemi rychle rostoucími ekonomikami

Průměrný ročního růst HDP na hlavu během nejrychlejšího třicetiletého období

Úspěšné uplatnění vně-orientované strategie – podobné té japonské a asijských tygrů – umožnilo Číně rychle se zapojit do světové ekonomiky. Díky tomu způsobil rozvoj Číny významné změny v celém světě.

 

Pokračování na PenizeNAVIC.cz

Kontaktní formulář

Prostřednictvím tohoto formuláře nás můžete kontaktovat. Rádi odpovíme.

Položky označené je nutné vyplnit.

Jméno:
Příjmení:
Adresa:
E-mail:
Zpráva:

Diskuze

V diskuzi nejsou žádné příspěvky.
Zobrazit vše Přidat příspěvek

O autorovi

PenizeNAVIC.cz

PenizeNAVIC.cz

Projekt PenizeNAVIC.cz je ojedinělou propagací myšlenky finančního plánování. Na platformě finančního plánu před- stavuje uživatelům důležité souvislosti mezi finančními cíli a reálnými finančními produkty. Dlouhodobým cílem projektu je v duchu svého názvu usnadnit svým uživatelům a pravidelným návštěvníkům cestu k dodatečným finančním prostředkům vzniklým v důsledku úspor z optimalizace finančního portfolia a správného výběru finančních produktů.