Začínáme s Fondmarket.cz

Moje portfolio

Vítejte na našich nově zrekonstruovaných stránkách věnovaných především investorům-amatérům a investicím od A do Z. Při jejich tvorbě jsme využili zkušeností z již více jak šesti let provozu. více...

Datum: 08. 1. 2008 12:41 od P Odpovědět
Titulek: Doplnění (Celé vlákno)
Článek je to dobrý a jistě má za cíl ukázat především přednosti pravidelného investování, ale uvítal bych zmínku i o nevýhodách nebo zmínku, kdy je přece jen lepší jednorázová investice. Zajímala by mě nějaká statistika, proinvestuje se víc pravidelně nebo jednorázově? Ví o tom někdo něco? A autora bych se chtěl zeptat, budou další články na toto téma? PS: ten obrázek se mi líbí :)
Datum: 10. 1. 2008 17:22 od Michal Zháněl Odpovědět
Titulek: RE: Doplnění (Celé vlákno)
Nevýhoda je především ta, že jelikož jde o průměrování nákladů tak vždy ten kdo investuje jednorázově a trefí nejvýhodnější okamžik k investic tak vydělá více než díky této metodě, avšak trefit ten správný okamžik je velice těžké a stojí spoustu času stráveného nad analýzou investice a hledání vhodného okamžiku, díky metodě dollar-cost-averaging můžete začít kdykoliv. Co se týče otázky zda se více investuje pravidelně nebo jednorázově tak ještě nedávno byl poměr jednoznačný a to pro jednorázové investice. V poslední době však vzniká stále více programů pro pravidelné investice, které umožňují investovat v menších částkách a tak se tento poměr částečně napravuje stále však převažují jednorázové investice. A k poslední otázce - v současné době se připravují dva nové články na téma programů pravidelného investování a příkladů z finační matematiky, které budou brzy zveřejněny.
Datum: 11. 1. 2008 14:21 od Jaryn Odpovědět
Titulek: RE: RE: Doplnění (Celé vlákno)
Líbila se mi otázka i vyčerpávající odpověď. Mám ještě konkrétnější dotaz. Chtěl bych se stát pravidelným investorem a zajímají mě především akciové fondy BRIC, ale nejen ty. Uvědomuji si, že díky dollar-cost-averaging můžu investovat ihned, ale přesto, neměl bych raději vyčkat než se akcie "sklidní"? Kurňa, tady jde přece o koruny :). Na další články se těším.