Začínáme s Fondmarket.cz

Moje portfolio

Vítejte na našich nově zrekonstruovaných stránkách věnovaných především investorům-amatérům a investicím od A do Z. Při jejich tvorbě jsme využili zkušeností z již více jak šesti let provozu. více...

Datum: 18. 2. 2008 11:10 od Jirka Odpovědět
Titulek: chybka (Celé vlákno)
Podle výpočtu soudím, že by v zadání příkladu 1 mělo být: "... druhá možnost je splatit za 7 měsíců 90 000 Kč"
Datum: 12. 2. 2008 16:02 od Jana Odpovědět
Titulek: Chaba uroven (Celé vlákno)
Tak nevim, od pana autora bych si tedy poradit opravdu nedala. Priklady maji velmi nizkou uroven. Autor si nedal zadnou namahu se spravnym formatovanim matematickych vyrazu: nekdy zavorky pouzije, nekdy ne, napr. pravidlo prednosti nasobeni pred scitanim mu asi nic nerika - viz priklad 1. V prikladu 4 pro jistotu chybi vyse castek, ktere byly ukladany. Takze vyse uroku jaksi nelze vycislit. Ponekud mi unika taky smysl vypoctu u Prikladu 1. Pokud nepocitame s inflaci ci moznosti investovat pujcene penize pri nejake urokove sazbe, tak pro pana Konzumniho je nejvyhodnejsi nabidka s nejnizsi celkovou splacenou castkou. Urokova sazba p. Lichvare je bezpredmetna. A to, ze jednou se v textu tohoto prikladu mluvi o variante 1 az 3 a pak o variante B, je uz jen tresnicka na dortu. Dekuji, ale firma FondMarket mne ucit investovat urcite nebude :))
Datum: 12. 2. 2008 23:13 od Honeš Martin Odpovědět
Titulek: RE: Chaba uroven (Celé vlákno)
Děkujeme za konstruktivní připomínku, která bude předána autorovi. Jsme rádi, že nás čtete a vynasnažíme se, abychom Vám dokázali, že Vás Fondmarket může poučit nejen o investování.
Byli bychom velmi neradi, kdybyste se na základě jednoho příspěvku, který unikl korektuře, rozhodla nás více nenavštěvovat. M.Honeš
Datum: 12. 2. 2008 15:23 od jason Odpovědět
Titulek: ??? (Celé vlákno)
Pokud pan Lichvář v prvním případě půjčí na ty lyže 35 tis. Kč a poté chce vrátit podle varianty cca od 80 - 100 tis. Kč v období max. 11 měsíců, to asi pan Lichvář nepočítá se sazbou 17 % p.a. ??? To se asi trochu pletete...??
Datum: 13. 2. 2008 09:00 od Michal Zháněl Odpovědět
Titulek: RE: ??? (Celé vlákno)
Částka kterou půjčuje pan Lichvář není až tak důležitá (35 tis. Kč) . V tomto příkladě jde především o to ukázat časovou hodnotu peněz. Tedy jestliže dostaneme peníze v různých obdobích a v různých částkách umět je porovnat a umět s i z nich vybrat. Někdy se stane že může dostat v jednom období tolik a v druhém tolik. Většina by si asi zvolila tu vyšší částku protože podle nich je to více - ovšem nepočítá s časovou hodnotou peněz. Nebo naopak si vezme méně protože je to dříve avšak z časové hodnoty peněz na tom může tratit. Příklad berte prosím jako ilustrativní pro porovnání časové hodnoty peněz dostaných v různých obdobích a různé výši podle vzorce PV = FV/ (1 + i*t)
Datum: 13. 2. 2008 23:22 od Václav Němčanský Odpovědět
Titulek: RE: RE: ??? (Celé vlákno)
Nemá náhodou věta "Soused Lichvář počítá s úrokovou sazbou 17% p.a." být spíše "Pan Konzumní počítá s úrokovou sazbou 17% p.a.". Jelikož pokud počítáme časovou hodnotu peněz, kdy se rozhoduje pan Konzumní (a tato úroková sazba je použita ve výpočtu), mělo by se jednat o úrokovou sazbu, na kterou si cení pan Konzumní půjčené peníze (případně by se mělo jednat o úrokovou sazbu, kterou poskytuje na obdobnou půjčku bankovní dům). Pokud si však za svým tvrzením stojíte (tedy "Soused Lichvář počítá s úrokovou sazbou 17% p.a."), pak zřejmě neumíte počítat (nebo spíše neumí počítat pan Lichvář), protože podle toho co požaduje zpět převyšuje jeho úroková sazba 100% p.a. a nechápu, proč tuto (17%) úrokovou sazbu pletete do vzorečku, se kterým počítá pan Konzumní (ten přece při svých výpočtech vůbec nemůže vědět, s jakou úrokovou sazbou počítá pan Lichvář). Prostě mi to nesedí.
Datum: 14. 2. 2008 08:27 od Pavel Novák Odpovědět
Titulek: RE: RE: RE: ??? (Celé vlákno)
Do vzorečku by se měla dosadit obvyklá úroková sazba na trhu, aby si to mohl pan Konzumní porovnat zda je pro něj výhodné to vzít od pana Lichváře nebo od např. bankovního domu. Nemůžete však vyhodit něco ze vzorečku co se Vám zrovna nehodí. Místo však pana Lichváře by měla být běžná úroková sazba. Pak to bude sedět, i když pan Lichvář si nasadit pěknou laťku takové zhodnocení nemají ani někteří naši spoluobčani v naší ulici :)
Datum: 22. 5. 2008 10:44 od ihnedex Odpovědět
Titulek: RE: RE: RE: ??? (Celé vlákno)
Opravdu nechápu, co tam dělá ta sazba 17%. Když už tam je, tak by mělo být popsáno o co vlasně jde. Jde o nabídku jiných bankovních důmu pro srovnání s Lichvářem? Celkově by mohly být všechny výpočty popsány detailněji.
Datum: 22. 5. 2008 10:48 od Michal Zháněl Odpovědět
Titulek: RE: RE: RE: RE: ??? (Celé vlákno)
Sazba 17 % je běžnou úrokovou mírou na trhu, slouží zde jako alternativa se kterou můžeme srovnávat výnosnost investice. V případě detailního popsání, nelze vše detailněji vše popsat v článku. Proto je zde diskuze, kde si můžeme vše dále vysvětlit a prodiskutovat.